piątek, 28 września 2012

Recenzja odkurzacza BOSCH .

Odkurzacz firmy BOSCH BSGL 52530.
Firma Bosch zorganizowała akcję, której jestem testerką odkurzacza ProPower.
Testuję go od paru dni. 


Najpierw może napiszę o parametrach eksploatacyjnych samego odkurzacza:

Kod Producenta BSGL 52530
Kolor czarny
Ciężar 5,3 kg
Zastosowanie Domowy
System odkurzania Z workiem
Filtr wodny NIE
Elektroniczna regulacja mocy TAK
Możliwość zbierania płynów NIE
Możliwość prania dywanów i tapicerki NIE
Wskaźnik zapełnienia worka (pojemnika) TAK
Sposób parkowania Poziome i pionowe
Łagodny start silnika TAK
Rodzaj filtrów system filtracji Air Clean HEPA
Pojemność worka (pojemnika) 4,5 l
Zabezpieczenie przed pracą bez worka NIE
Ssawka do tapicerki TAK
Ssawka szczelinowa TAK
Zwijacz kabla TAK
Moc elektryczna (maks.) 2500 W
Model worka MegaAir SuperTEX ze specjalnym zamknięciem
Rura ssąca rura teleskopowa
Schowek na akcesoria TAK
Zasięg pracy 15 m
Opis dodatkowy wyposażenia wygodny,ergonomiczny uchwyt, połączenie rury z odkurzaczem znajduje się w kuli co ułatwia łatwe odkurzanie, przezroczysty zderzak powietrzny zabezpiecza ściany i meble przed uderzeniami
Długość kabla elektrycznego 12,1 mRecenzja:

Jestem bardzo zadowolona z tego odkurzacza. 

Pierwsze co mnie pozytywnie zaskoczyło to jego skrętność i wow długość kabla.

Skrętny w kołach jak i przy rurze przy odkurzaczu - fantastycznie! Pierwszy raz nie musiałam zmieniać gniazdka zasilającego by odkurzyć na balkonie. Strasznie to ułatwia odkurzanie. Samo ciąganie odkurzacza za sobą też nie było trudne i ciężkie. Z dużą łatwością to szło. Ma cztery skrętne super koła.

Gdy podniosłam już odkurzacz to czuć jego ciężar. Jednak to nie piórko, lecz ponad 5 kg.

Nie przyglądałam stron www wcześniej na temat tego akurat modelu i zdziwiło mnie bardzo, gdzie znajdują się dodatkowe akcesoria/końcówki odkurzacza. TAK! Już nie trzeba trzymać ich w szufladach czy innych miejscach. Schowek na górze odkurzacza to super rozwiązanie. Nic się już nie pogubi, czy zapodzieje. Dla mnie fantastyczne rozwiązanie. 

Ma cztery moce ssania w zależności co się odkurza. Jednak czym wyższe ustawienie tym głośniej w domu. To duży minus. Regulacja mogłaby być na rurze odkurzacza a nie na samym odkurzaczu. Dużo ułatwiłoby to odkurzanie, gdy ma się różne w domu podłogi jak i dywany. 
Można odkurzacz kłaść jak i stawiać. Obie opcje są dobrym rozwiązaniem. Fajniej by było, gdyby rura bardziej się chowała. Jednak po złożeniu zajmuje dużo miejsca i ciężko go ukryć.

Odkurzacz ma specjalny system filtracji HEPA. Co to jest?

"HEPA jest skrótem dla "High Efficiency Particulate Air". Zasadniczo HEPA to rodzaj filtru, który może zatrzymywać dużą ilość bardzo małych cząstek.Filtry HEPA wyłapuje małe cząsteczki, które mogą powodować problemy dla osób cierpiących na alergie i inne z problemami zdrowotnymi. "
Bardzo fajna sprawa szczególnie u mnie przy dwójce dzieci i psie. Mój pies jest duży i praktycznie cały czas gubi sierść. Odkurzam praktycznie dwa lub trzy razy dziennie. Mam 15 mies. córeczkę, która też dużo brudzi. To bardzo ważne, by dobrze odkurzacz odkurzał jak i miał taki system filtracji. 

Worki są jednorazowe, dobrej jakości. Mają specjalne zamknięcie, co jest też bardzo funkcjonalne.

Odkurzam już parę dni a worka jeszcze nie wymieniałam jak i nie czuję zmniejszenia się siły ssania. To dla mnie też duży plus. Przy starym odkurzaczu wymieniać worek musiałam znacznie częściej. Jak i siła ssania znacznie spadała, tu tego nie zaobserwowałam.  Zastanawiam się jednak nad zastosowaniem worka wielokrotnego użytku. Jednak przy tak częstym odkurzaniu taniej wyniesie kupić worek wielokrotnego użytku. Aczkolwiek te rozwiązanie też nie jest złe.

Obudowa wydaje się trwała. Ciągałam go trochę po pokojach i parę razy uderzał już o futryny pokoi i zniósł dobrze każde zderzenie. Super że powietrze wyrzuca do góry a nie w boki, nie straszy mi dziecka tym ;) Bardzo dobrze w ręku leży, dobrze się prowadzi. Skrętność obrotowa między rurą a odkurzaczem 360'. Super rozwiązanie.

Trochę za głośny przy wyższym stopniu ssania. Co zauważyłam jeszcze... Trzeba mocniej naciskać na włącznik odkurzania. Nie zawsze załapie od razu - wielki minus za to.

Końcówka od odkurzacza ssąca odporna na ataki psa ;) Tylko pies nie zaakceptował nowego sprzętu w domu.

Ceny odkurzacza są różne w zależności od sklepów. 

Ceny wahają się od 510 zł nawet do 710 zł.
Wart swojej ceny. Sprzęt bardzo mi się spodobał. Dobrze odkurza, skrętny, długi kabel i ma system filtracji hepa

POLECAM GO KAŻDEMU ! 

Bardzo dziękuję firmie BOSCH za możliwość testowania tak wspaniałego odkurzacza jakim jest odkurzacz ProPower firmy BOSCH. Jestem bardzo z niego zadowolona.

Kilka zdjęć samego odkurzacza u mnie w domu:

Stronę z odkurzaczami Bosch znajdziecie TUTAJ
Artykuł znajdziecie również  na Przepis na Kobiete
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :)
Zapraszam do obserwacji mojego bloga.