piątek, 14 marca 2014

Dwufunkcyjny mop Siestadesign Smart Mop PLUS - recenzja

Mop dostałam od kochanej teściowej, która dba o mnie jak nie jedna mamusia. Moje wcześniejsze mopy były zwyczajne, wiadro + mop wkręcony w kij. Nastały lepsze czasy, gdzie nie trzeba już moczyć rąk ;) Poniżej przedstawiam kilka słów od producenta oraz swoją recenzję produktu.

 

Kilka słów od producenta:

 Dwufunkcyjny mop Siestadesign Smart Mop PLUS druga ulepszona edycja innowacyjnego urządzenia do sprzątania na sucho i mokro SMART MOP PLUS.

Niezwykle lekki , poręczny i wygodny w użyciu – zapewnia to specjalnie zaprojektowana konstrukcja która wytrzymuje nacisk do 150 kg, przy zachowaniu wagi całkowitej 2,8kg.

Mop został podzielony na dwie części , pierwsza część to pojemnik na wodę, druga wyposażona w system wirownia ze składaną nóżką. Całą konstrukcje można złożyć w estetyczny sześcian , który można wykorzystać jako podstawkę lub taboret, dzięki takim rozwiązaniom mop pomoże ci zaoszczędzić wolną przestrzeń w twoim domu.

Obrotowy ruchomy drążek – możliwość ustawienia wkładki mopa pod kątem 90 stopni, dzięki czemu dla Smart Mopa nie ma miejsc niedostępnych.

Wymienne wkładki wykonane z wysokiej jakości mikrofibry(150g), którą można prać w pralce.

Brak kontaktu z brudną wodą podczas sprzątania.

Sam kontrolujesz stopień wyżęcia główki mopa - wystarczy umieścić główkę mopa w odpowiedniej komorze, odblokować drążek i przycisnąć parę razy - to wprawi główkę mopa w ruch.

zestaw zawiera:
- Wiaderko z z mechanizmem wirującym do płukania oraz oczyszczanie włókna w wodzie
- Wirownię ze składaną nóżką do odwirowania wody
- Regulowany drążek
- Nakładkę, która łączy drążek z wkładką
- 1 wkładka z mikrofibry

Rozmiary :Wysokość 25 cm
Długość: 29 cm
Szerokość 30 cm

* powyższe info zaczerpnięte z  sieci.


Moja recenzja o produkcie:

Wygląd mopa zadowalający, przyjemny kolor. Mam fioletowy, lecz są dostępne mopy jeszcze zielony i pomarańczowy. Kolor wybrała mi teściowa. Mop dostałam w prezencie od niej.  Pierwszy raz mam taki mop, gdzie nie trzeba moczyć rąk przy myciu podłogi. SUPER SPRAWA POLECAM! 

Ogólnie jestem ZADOWOLONA. Aczkolwiek ma i wady ten obrotowy mop. Zacznę jednak od zalet.
Lekkie wiadro jak i teleskopowy obrotowy mop. Dobrze się trzyma w rękach regulowany kij od mopa. Ekstra, że wiruje oszczędzając mój czas podczas płukania/ mycia  jak i odwirowywania wody. W dwóch komorach znajduje się mechanizm wirujący, ach jaka oszczędność i lekkość. Ustawiać można sobie siłę obrotów. Nie rysuje powierzchni myjących mogic mop, ma bardzo miękką mikrofibrę. Bardzo dobrze odwirowuje nadmiar wody z mopa w komorze suchej. Fantastyczna sprawa, nie trzeba moczyć rąk! Alleluja :) Ściąga się mop z kija jednym kliknięciem, naciskając mikrofibrę stopą i przechylając kij. Można prać i użytkować dalej.

Jednak występują również wady tego pięknego mopa obrotowego. Na początku już użytkowania po wlaniu wody do jednej z komór wiaderka nie wygodnie przenosi się je z miejsca na miejsce. Trzeba oburącz trzymać wiadro, które po rozłożeniu nie jest już takie malutkie i lekkie (ma wodę). Samo wirowanie to już zabawa. Moja 3 letnia córka uwielbia to robić. Gdy myję podłogi zawsze mi towarzyszy i pomaga wirować mop w wiaderku. Przy funkcji odwirowywania również jest problem, gdyż cieknie lekko z wiadra. Tzn nie doszłam jeszcze którędy, aczkolwiek z komory suchej, gdzie odwirowywany jest mop z nadmiaru wody kapie mi z pomiędzy miejsca łączenia się wiaderek.Nie jest to duża ilość, ale i tak denerwuje. Wady ma trzy. Po pierwsze przenoszenie wiadra z wodą jest nie wygodne i to nieszczęsne kapanie z wiadra. Sprawdzałam, nie ma pęknięć. Ostatnia sprawa to wylewanie wody z wiaderka - porażka jakaś, leci bokami.

Ogólnie patrząc na obrotowego mopa SMART PLUS MIKROFIBRA SIESTA DESING jestem zadowolona. Polecam każdemu, mimo powyższych wad, wart jest kupna. Nawet dziecko jest w stanie odwirowywać nadmiar wody i płukać mop. Ogólnie zajmuje niewiele miejsca po złożeniu. Jest lekki, poręczny i wygodny. POLECAM.

Ceny są zróżnicowane. Można kupić ten mop już od 79,00 zł nawet do 130,00 zł 

Wady:

- ciekanie po odwirowaniu z wiaderka
- przenoszenie wiaderka po rozłożeniu
- wylewanie wody z wiaderka (np. do wc)

Zalety:

+ lekki
+ zajmuje mało miejsca po złożeniu
+ funckjonalny
+ ładny kolor
+ wykręca wodę prawie do sucha
+ obrotowy mop
+ nie trzeba moczyć rąk
* Publikuję również na Przepis na Kobietę

6 komentarzy:

Dziękuję za komentarz :)
Zapraszam do obserwacji mojego bloga.